Zapraszamy od godz. 16:00

Uwijanki  mają w naszym przedszkolu długą tradycję, spotykamy się dwa razy w roku, przed świętami  Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą, by wspólnie z dziećmi przygotowywać ozdoby , które wprowadzą do naszych domów świąteczną atmosferę. Wykonujemy razem różne świąteczne elementy w zależności od inwencji, tradycji, unikalnych regionalnych zwyczajów np. kartki świąteczne, stroiki, pieczemy i dekorujemy świąteczne wypieki. Jest to czas wyjątkowy, w przedświątecznym biegu mamy możliwość, żeby zwolnić i spędzić czas z dziećmi, a zarazem poznać się między sobą.

Takie wspólnie spędzone chwile zazwyczaj owocują nie tylko pięknie przystrojonym domem, ale wprowadzają ducha świąt do naszych serc.

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w organizację tego dnia w przedszkolu, liczymy na pomysły ozdób i dekoracji świątecznych, które moglibyśmy wspólnie przygotować. Wielu z nas przybyło w okolice Zalesia Górnego z różnych stron Polski, zachęcamy szczególnie tych z Państwa, którzy chcieliby zaprezentować ozdoby i tradycje swoich rodzinnych regionów.