najbliższe plany

23.04 PLANETARIUM

Od godziny 10.00 w przedszkolu zaczynamy pokazy planetarium oraz warsztaty „Lecimy w kosmos” w ramach projektu badawczego prowadzonego przez dzieci.

16.04 „O SMOGU”

Zespól Szkół w Zalesiu zaprosił dzieci z przedszkola na spektakl ekologiczny „O Smogu”, grupa starsza zostanie na zwiedzanie szkoły,  to znakomita okazja, żeby od starszych kolegów dowiedzieć się jak działa szkoła.

2.05 NIECZYNNE

Przypominany, że zgodnie z harmonogramem roku szkolnego przedszkole tego dnia nie pracuje.

24.05 POLIN

Muzeum Polin, wyjazd 24.05. godz. 8:50, jedziemy na lekcję muzealną „Na dworze króla Maciusia” powrót na nieco spóźniony obiad na godz. 13.00

23.03 UWIJANKI

Zapraszamy Państwa na tradycyjne już w naszym przedszkolu uwijanki przedświąteczne. Przygotujemy  okazałe palmy, kartki świąteczne, oraz inne ozdoby, które wprowadzą w domach świąteczną atmosferę. Po każdym spotkaniu wzbogacamy naszą wiedzę o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Wielkanocy właśnie dzięki Państwa udziałowi i zaangażowaniu.

13.02 BAL

We wtorek 13 lutego w przedszkolu organizujemy bal karnawałowy w godzinach 10.00 – 12.00

9.02 KONCERT

9 lutego w piątek ok. godz. 11.00 jedziemy do Piaseczyńskiego Centrum Kultury na koncert Ignacy Paderewski – artysta i mąż stanu

11 i 12.01 JASEŁKA

Tradycyjnie dzieci przygotowują z akacji Dnia Babci i Dziadka Jasełka. Na przedstawienia zapraszamy serdecznie na  godz. 16.00: w dniu 11.01.2018 wystawia grupa młodsza i 12.01. grupa starsza.

15.12 UWIJANKI

Zapraszamy od godz. 16:00

Uwijanki  mają w naszym przedszkolu długą tradycję, spotykamy się dwa razy w roku, przed świętami  Bożego Narodzenia oraz przed Wielkanocą, by wspólnie z dziećmi przygotowywać ozdoby , które wprowadzą do naszych domów świąteczną atmosferę. Wykonujemy razem różne świąteczne elementy w zależności od inwencji, tradycji, unikalnych regionalnych zwyczajów np. kartki świąteczne, stroiki, pieczemy i dekorujemy świąteczne wypieki. Jest to czas wyjątkowy, w przedświątecznym biegu mamy możliwość, żeby zwolnić i spędzić czas z dziećmi, a zarazem poznać się między sobą.

Takie wspólnie spędzone chwile zazwyczaj owocują nie tylko pięknie przystrojonym domem, ale wprowadzają ducha świąt do naszych serc.

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w organizację tego dnia w przedszkolu, liczymy na pomysły ozdób i dekoracji świątecznych, które moglibyśmy wspólnie przygotować. Wielu z nas przybyło w okolice Zalesia Górnego z różnych stron Polski, zachęcamy szczególnie tych z Państwa, którzy chcieliby zaprezentować ozdoby i tradycje swoich rodzinnych regionów.

6.12 MIKOŁAJ

Podobno tego dnia wybiera się do nas święty Mikołaj , ma być  w przedszkolu już o 10.00

u młodszych dzieci : 10.00 spotkanie ze św. Mikołajem i jego opowieść oraz wspólna zabawa, o 11.45 zabawę zaczynają starszaki: – spotkanie z detektywem Kamizelką, i poszukiwanie  św. Mikołaja  czy uda się go odnaleźć ?!!

starsze wiadomości