Projekt Kosmos

Projekt Kosmos

Odwiedziliśmy Centrum Badań Kosmicznych, zaprosiła nas mama Leona, która tam pracuje. Część z nas jest tak zafascynowana, że jak już dorośniemy to postanowiliśmy zostać takimi badaczami jak ona.
Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: czy słońce biega wkoło ziemi czy może jest na odwrót, czy wszystkie planety są takiej samej wielkości, które są najzimniejsze, a które najcieplejsze, czy kosmici istnieją naprawdę?

Przeprowadziliśmy szereg eksperymentów, tu np. pod czujnym okiem chemików sprawdzamy jak powstaje skała, bardzo podobna do tej, która jest na Marsie.

Nasz bal to nie lada okazja żeby pochwalić się zdobytą przez nas wiedzą, z wielkim zapałem przygotowywaliśmy dekoracje, makiety planet to dla nas pestka, bardzo dużo wiemy o układzie słonecznym, wiemy dobrze m.in. na jakie pomalować je kolory i dlaczego tak wyglądają, które są małe, które duże, zabawa jest kosmiczna.

Planetarium w naszym przedszkolu to wielkie wydarzenie, nie mogliśmy się doczekać kiedy zajrzymy do środka, młodsi koledzy najpierw trochę niepewnie jak znikamy w tych czeluściach, ale po wejściu do środka wszystkim zapierało dech w piersiach, jesteśmy w prawdziwym niebie.

Czy słońce biega wkoło ziemi czy może jest na odwrót, słoneczny zawrót głowy w naszych zabawach.